Často kladené dotazy

Jaká je minimální a maximální hodnota pohledávky k inkasu?

V naší společnosti nemáme stanovenu minimální hodnotu pohledávky. Rovněž nemáme stanovenu žádnou maximální hodnotu pohledávky, ale obecně lze říci, že většina pohledávek, které zpracováváme, je mezi 10 tis. Kč a 2 mil. Kč. Obecně jsme schopni zpracovat jakoukoli pohledávku bez ohledu na její velikost. Někteří klienti nám v pravidelných časových intervalech zasílají 1 nebo několik pohledávek, jiní nám předají desítky i stovky pohledávek k inkasu najednou.

Jak mám navázat spolupráci?

Je to velice snadné. Kontaktujte našeho obchodního zástupce buď telefonicky, nebo emailem a požádejte ho o informační schůzku, nebo se s ním rovnou domluvte na zaslání smluvní dokumentace. Vytištené a podepsané formuláre zašlete na naši adresu. Po obdržení podepsaných smluv je Vaše smlouva zadána do systému a na kontaktní email obdržíte předávací protokol (excelovou tabulku). Pohledávky stací zasílat emailem, alternativně samozřejmě můžete zaslat i poštou. Společně s předávacím protokolem nám prosím zašlete i naskenované kopie dokumentu, které s případy souvisejí. Pohledávky nám mužete predávat kdykoli uznáte za vhodné, 1x týdně nebo 1x za čtvrtletí, časová frekvence pro nás není důležitá.

V jaké fázi pohledávky po splatnosti mám případy zasílat?

V případě inkasa pohledávek lze říci, že ČAS JSOU PENÍZE. Doporučujeme Vám využít služeb inkasní společnosti okamžitě jakmile cítíte byť i lehký problém. Důvody pro to máme jednoduché, pokud Vám někdo dluží, pak je vysoce pravděpodobné, že má problémy s cash – flow, nebo finanční problémy jiného druhu. Dlužník bude samozřejmě nejdříve hradit nejdůležitější platby a méně důležité platby (nebo platby, kde cítí menší tlak) odkládat na později. Naší prací je zajistit, že dlužník uhradí Vám a předtím, než se jeho problémy stanou neřešitelné a bude příliš pozdě. MŮŽETE PRIJÍT O VŠECHNY SVOJE PENÍZE. Čas je v případě inkasa pohledávek nejdůležitější faktor a my našim klientům doporučujeme, aby přestali s předáním problematické pohledávky otálet a jednoduše nám jí zaslali. I po odečtení naší provize je 95% nebo 85% z pohledávky lepší než 0%, pokud budete dlouho čekat.

Mám využít služeb právníků a řešit případ soudně nebo využít služeb Cash Recovery, s.r.o.?

Obdržení soudního rozhodnutí nezaručuje úspěšné inkaso. Rovněž Vám nikdo nezaručí, že u soudu uspějete. Jedinou jistotu, kterou máte, jsou výdaje předem. Uhrazení odměny právníkovi, zaplacení soudních poplatků a dlouhé časové prodlevy a čekání, to je každodenní realita, na kterou naráží podnikatelé v ČR. Dokonce i když máte rozhodnutí od soudu, musíte si vynutit zaplacení dluhu, což Vás stojí další čas a peníze. Naneštěstí existuje mnoho legálních prostředků dosažitelných pro dlužníky a jestliže v tom umějí chodit, nedostanete nic. Dobré inkasní společnosti, jako je Cash Recovery, s.r.o. vědí, že ČAS JSOU PENÍZE a ihned po obdržení pohledávky věnují maximální úsilí k její úhradě. Nevěřte nikomu, že použije kouzelnou hůlku a zařídí uhrazení Vašich pohledávek. Důležitá je SOUSTAVNÁ A VYTRVALÁ PRÁCE s pohledávkou.

Jak mohu sledovat postup inkasa pohledávek poté, co Vám je předám a jak dlouho to trvá?

Veškeré pohledávky, které nám předáte jsou námi ihned zpracovány a Vám je poštou zaslána konfirmace o jejich převzetí. Dále v pravidelných intervalech (zpravidla 1x měsíčně) dostáváte na Váš email informaci o postupu prací. Pokud chcete informaci i mimo tento interval, nebo se na cokoli souvisejícího s pohledávkou zeptat, pošlete nám email, nebo zavolejte. Jelikož s pohledávkami pracujeme soustavně, není u nás pravidlem, že bychom řešili pohledávku i rok. Nejpravděpodobněji budeme úspěšní do několika týdnů až 3 měsíců. Jakmile dojdeme k závěru, že naše další akce nemají smysl a nepovedou k úspěšnému inkasu, případ uzavřeme a zašleme Vám o tom zprávu. Domníváme se, že toto je pro Vás lepší řešení, než nechat pohledávku v našem systému a čekat na její uhrazení.